Zaznacz stronę

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – co to jest?

Obecnie jedną z najpowszechniejszych chorób ośrodków ruchu jest reumatoidalne zapaleniem stawów. Według statystyk, choruje na tą chorobę co setny mieszkaniec ziemi. Przy tym kobiety cierpią pięć razy częściej niż mężczyźni. Wiek również ma znaczenie: choroba zwykle rozwija się po 30 latach.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą tkanki łącznej, co przejawia się głównie przez przewlekłe zapalenie stawów. Dotyczy najczęściej kości, stawów, kolan i rąk. RZS objawia się stanami podgorączkowymi i gorączkowymi oraz dolegliwościami ze strony symetrycznych stawów w postaci bólu, obrzęku, zniekształceń i zesztywnień

Czy znane są przyczyny choroby?

Lekarze nie są w stanie do końca dowiedzieć się, dlaczego u danej osoby nagle zaczynają się zapalenia stawów. Wiadomo tylko, że prowokacyjnymi czynnikami mogą stać się: przechłodzenie, stresy, urazy stawów i infekcji.

Reumatoidalne zapalenie stawów – leczenie

Znając jak mocno cierpią osoby chore na RZS, chcę się podzielić sposobem leczenia naturalnymi środkami. Na tą chorobę zachorowała moja mama, która ma skończone 80 lat. Przyjmowanie zastrzyków i środków oficjalnej medycyny – nie pomagało – choroba nasilała się.

Korzeń łopianu - stosowany przy chorobie zwanej reumatoidalne zapalenie stawów

Korzeń łopianu

Wtedy zdecydowałyśmy wypróbować leki przyrody – a konkretnie korzeń łopianu. Dla leczenia lepiej wybierać 3-letnie korzenie. Należy wykopać korzeń łopianu, obmyć z piasku, ziemi, krótko wysuszyć, pokroić na 2-3 cm kawałki, włożyć do 3 litrowego słoika, zalać 50% spirytusem albo wódką. Po 2 tygodniach lek jest gotowy do stosowania.

Kwiat łopianu

Kwiat łopianu

W tym roztworze należy umoczyć gazę i przykładać ją do chorych miejsc na 2 godziny, albo na nawet na całą noc.
Chore miejsce wraz z namoczoną gazą owijamy dodatkowo folią jak również staramy się aby to miejsce było ocieplone. Tak robić należy co najmniej 1 miesiąc. Ale już po 2 tygodniach chora poczuję ulgę. Choroba u mojej mamy ustąpiła po okładach z korzenia łopianu i oczyszczeniu od pasożytów po 2 miesiącach.

O tym leku przypomniałam sobie kiedy moja mama tak samo wyleczyła moje kolano po urazie podczas treningu kiedy miałam 15 lat. Lekarze wówczas zalecali operację kolana jednak moja mama stanowczo nie wyraziła zgody – i dobrze się stało ponieważ widziałam osoby po takiej operacji, które stały się niepełnosprawne.
Po miesiącu kuracji łopianem zapomniałam o bólu w kolanie.

Wcześniej całe kolano było opuchnięte, nie mogłam zginać nogi, poruszanie sprawiało mi ból.
Chciałabym jeszcze zauważyć, że łopian jest rośliną nietrującą, występuje niemalże wszędzie, a w Japonii uprawia się go i stosuje do codziennych posiłków jako źródło mikroelementów.

Dlaczego nie chcesz pozbyć się pasożytów?

Sposoby na oczyszczanie organizmu są różne. Można skorzystać z aptecznych środków albo chciałabym doradzić Colo Vada – system oczyszczania organizmu i utraty zbędnych kilogramów.
Zastanówcie się chwilę dlaczego kupujecie środki przeciw pasożytom dla swoich pupilów – psów i kotów a o sobie nie myślicie.

W naszym organizmie aż roi się od niechcianych stworzeń.
To tylko od nas zależy czy chcemy je hodować.

Program Colo Vada PLUS

– to skuteczny program głęboko oczyszczający organizm, który został przewidziany na 14 dni i obejmuje trzy etapy (przygotowanie, oczyszczanie, odnawianie).
Colo Vada PLUS to prosty, ale skuteczny sposób na przywrócenie równowagi organizmu poprzez usunięcie złogów z przewodu pokarmowego, jelita grubego oraz całego organizmu.

Produkty, wchodzące w skład Programu Colo Vada Plus wpływają pozytywnie na organizm poprzez:

• detoksyzację,
• oczyszczanie,
• usuwanie pasożytów i mikroorganizmów chorobotwórczych,
• stymulowanie perystaltyki jelit,
• normalizację mikroflory i procesów trawienia,
• podtrzymanie witaminowo-mineralnego bilansu podczas diety,
• oczyszczanie skóry,
• redukcję masy ciała (od 3 do 20 kg),
• zmniejszanie alergii,
• wspieranie układu odpornościowego,
• znaczące zmniejszanie bólu głowy,
• zwiększenie energii

Share This